KLENEN’18 – Klímaváltozás, Energiatudatosság, Energiahatékonyság
2018. január 12. | e-gépész| | 0 |
A rendezvényen kiemelt figyelmet kapnak az energetikahatékonyságról szóló törvény által meghatározott szakpolitikai intézkedések megvalósításának jogalkotói és jogalkalmazói tapasztalatai.
Az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület Energiahatékonysági Szakosztálya (www.ete-net.hu) az Association of Energy Engineers (www.aeecenter.org) Magyar Tagozata és az Energetikai Szakkollégium további szakmai szervezetek és a szervezőkhöz csatlakozó Budapesti és Pest megyei Mérnöki (www.bpmk.hu), valamint a Budapesti Kereskedelmi és Ipar (www.bkik.hu) Kamarák közreműködésével, az energiaveszteség-feltárás és az energetikai szakreferensi tevékenységben szerzett tapasztalatok megosztása érdekében, a Virtuális Erőmű Program (www.mi6.hu) ismeretterjesztési tevékenységéhez csatlakozva szervezi a "Klímaváltozás - Energiatudatosság - Energiahatékonyság" KLENEN’18 konferenciát 2018. március 7-8-án Gárdonyban a Hotel Nautis-ban.
A rendezvényen kiemelt figyelmet fordítunk az energetikahatékonyságról szóló törvény által meghatározott szakpolitikai intézkedések megvalósításának jogalkotói és jogalkalmazói tapasztalataira. Ehhez kapcsolódnak a plenáris előadások és a kerekasztal beszélgetés, melynek nem titkolt célja az auditori és auditált közösség véleményének megismerése, a jó és rossz tapasztalatok megosztása és megvitatása, elősegítve ezzel a jogalkalmazóként vagy jogalkotóként érintettek munkáját.
Tekintettel arra hogy a jogértelmezés a jogalkalmazó mindenkori feladata és felelőssége, s vállalatok szakemberei, az energetikai auditorok és szakreferensek sok félreérthető értelmezést találtak az energiahatékonysági célokat szolgáló beruházás adókedvezményének végrehajtási szabályairól szóló 176/2017. (VII 4.) Korm. rendeletben, a kerekasztal megbeszélést többek között ezek tisztázására is igyekszünk hasznosítani.
Plenáris előadás keretében kapunk tájékoztatást a jogalkotói tapasztalatokról, az auditok ellenőrzésének tapasztalatairól, majd - új kezdeményezésként a szomszédos országok szakterületi tapasztalatainak megismerése érdekében, - az energiaveszteség-feltárás oktatásában és gyakorlatában is nagy tapasztalattal rendelkező pozsonyi kolléga előadásában meghallgathatjuk, hogyan ültették át és milyen tapasztalatokat szereztek a 2012/27/EU energiahatékonysági irányelv alkalmazásában Szlovákiában.
Az előadásra jelentkezők és a szervező bizottsághoz eljuttatott téma javaslatok alapján állítottuk össze a konferencia programját. Lehetőség van még a konferencia alkalmával rendezett kiállításon az energiahatékonyság növelését segítő korszerű termékek bemutatására. Erre hívjuk fel az ilyen termékeket gyártó és/vagy forgalmazó cégek figyelmét.
A kiállításra jelentkező cégek logoját közzé tesszük a konferencia nyomtatványaiban, A5 formátumú hirdetését az Energiagazdálkodás szakfolyóiratban. A szakfolyóirat konferencia alkalmából megjelenő számában közzé tesszük a cikk formában elkészített előadásokat is, ha azok 2018. január 31-ig megérkeznek a konferencia szervezőjéhez.
Bízunk abban, hogy a konferencia előadásai, a kiállított eszközök, a tapasztalatcsere és az energiagazdálkodás hatékonyságának növelését eredményező módszerek és technikák bemutatsa hozzájárul a résztvevők ismereteine bővítéséhez és segítik mindennapi munkájuk végzésében.
KLENEN’18 Klímaváltozás - Energiatudatosság - Energiahatékonyság
2018. március 7-8.
Vital Hotel Nautis**** Gárdony
2483 Gárdony, Holdfény sétány 9. Holdfénypart.
Ízelítő az előadásokból:
- A klímaváltozás elleni politikák és következményeik az energetikára – Dr. Molnár László, főtitkár, ETE
- Az energiahatékonyságról szóló törvény által meghatározott szakpolitikai intézkedések megvalósulásának jogalkotói tapasztalatai – Dr.Velez Tamás, főosztályvezető-helyettes, Nemzeti Fejlesztés Minisztérium
- A MEKH által tervezett ellenőrzés menete, a következő évek feladatai, tevékenységei – Tóth Tamás, főosztályvezető, Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal
- A 2012/27/EU energiahatékonysági irányelv átültetésének és alkalmazásának szlovákiai tapasztalatai – Prof. Dušan Petráš, egyetemi tanár, SVŠT Bratislava
- A FŐTÁV Zrt. energiahatékonysági projektjei – Orbán Tibor, műszaki vezérigazgatóhelyettes, 2016-ban az Év energetikai tanácsadója, 2017-ben az Év energetikusa, FŐTÁV Zrt.
- A VEP és az ISO 50001 szerepe egy nagyvállalat energetikai tevékenységének megújításában – Buday Ágota, műszaki titkár, 2016-ban az év energetikusa, BKV Zrt.
- Komplex településgazdálkodás eredményei– kapcsolt energiatermelés (hő, villamos) – távfűtés – teljesítménygazdálkodás - elektromos és földgáztöltők üzemeltetése -közlekedés- biogáz – Zanatyné Uitz Zsuzsanna, 2016-ban az év energiamenedzsere, távfűtési műszaki vezető Kaposvári Vagyonkezelő Zrt.
- Kötelező almérők telepítési lehetőségei – Hunyadi Sándor, ügyvezető, Hunyadi Kft.
- Naperőművekhez illesztett energiatárolók élettartam elemzésének eredményei – Göllei Attila, egyetemi docens, Pannon Egyetem
- LED világítás előnyei és hátrányai – Nagy János, ügyvezető, PROLUX, a Világítástechnikai Társaság, elnöke
- Rendszerek közti szinergia integrált épületautomatizálással – Cserpák Mihály, applikációs mérnök, BECKHOFF Automation Kft.
- Időt, energiát és költséget megtakarító konténeres rendszerek – Virág István, értékesítési vezető, INFOWARE Zrt.
- Tüzelőanyag cellák rendszerbe illesztése elemzésének eredményei – dr. Zsebik Albin, energetikai auditor, JOMUTI Kft.
- Tehetséges fiatalok az energetikában – energetika területén kutató egyetemi hallgatók előadásai –Levezető elnök: Dr. Gács Iván
- Szakreferensi feladatok tapasztalatai a nagyvállalatoknál és nagyfogyasztóknál – Nagy Tibor, energetikai auditor, FETMI Mérnöki Iroda Kft.
- Korszerű hőtárolási technológiák – Árokszállási Kálmán, energetikai szakértő
- “Energiahulladék”, avagy energia hatékonyság a termelésmenedzsmentben – Molnár Szabolcs, főmérnök, Pőyry-Erőterv Zrt.
- Szabad hűtésű rendszerek energetikai és gazdasági előnyei – Oláh Gyula, üzemeltetési mérnök, H1 Systems Kft.
- Újrafelhasználható bevarrt-paplanos szigetelés alkalmazási tapasztalatai ipari környezetben – elérhető energia- és költségmegtakarítás – Fehér Károly, ügyvezető, Dynoteq Kft.
- A szakreferensek munkáját segítő Excelek – Novák Dániel, okl. energetikai mérnök
- Az ISO 50-001-ben várható változások – Szabó József, főosztályvezető, MSZT
- Energiagazdálkodási rendszerek tanúsítási tapasztalatai – Buzna Levente, EIR vezető auditor, SGS Hungaria Kft.
- ISO 50001 szabványos energiairányítási rendszer bevezetésének tapasztalatai a ZWACK Unicum Nyrt. telephelyein – Kurcsinka Ottó, létesítményfelelős és energetikus, ZWACK Unicum Nyrt.
- "Működtetjük, vagy csak imitáljuk"; (Tapasztalatok és lehetőségek az energetikai hatékonyság javítására az ISO 50001es irányítási rendszer működtetése során.) – Papp Zsolt Csaba, vezető auditor, ÉMI-TÜV SÜD Kft
- A “LEAN” és “ISO” rendszerek együtt-működtetésének tapasztalatai – Balogh Gábor, központi mérnök, HILTI szerszám Kft.
- ISO 50001 rendszerüzemeltetés nehézségei: tapasztalati példák a gyakran félreértett fogalmak és tevékenységek köréből – Czinege Zoltán, 2013-ban az év energetikai tanácsadója, energetikai szakértő, H1 Systems Kft.
- Elektromos töltőállomások országos telepítésének terve és tapasztalatai –Dr. Ugron Gáspár Gábor, ügyvezető igazgató, e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft.
- Sűrített földgáztöltő állomások telepítésének tapasztalatai – Orgovány Ferenc, ügyvezető igazgató, NKM Mobilitás Kft.,
- Az LNG és LCNG hazai infrastruktúrája és alternative üzemanyagként történő hasznosítási lehetőségei – Domanovszky Henrik, elnök, Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület
- Energiahatékonyság növelése visszatáplálással a közlekedési vállalatoknál – Vajda Szabolcs, áramellátási szakszolgálat-vezető, BKV Zrt.
- A saját és nyilvános vállalati elektromos és CNG töltőállomások előnyei és korlátai – Dr. Zsebik Albin, energetikai auditor, JOMUTI Kft.
További információ: http://www.klenen.eu/hu
Hozzászólás
A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie.